zieg: (Misce)
[personal profile] zieg
Алегорія. Іде по вулиці щойно виписаний з лікарні - точніше, вигнаний за неспроможність оплатити лікування - чоловік. Руки нема, одну легеню видалили, шлунок урізали, нирку тихо вийняли для пересадки багатшому, відкритий перелом ноги навіть не зафіксували... Плентається, шкандибає, стогне... І тут як налетять на нього бандюки! Донецькі, московські, бузіна, калєснічєнко - всі з бейсбольними бучками й кастетами. І по спині, і по голові, і по ногах! Ще й кишені вивертають. А в цей час підходить Об'єктивний Історик, подає одному з бандюків ненароком впущений кастет і додає: "А ще він у 89-му році двічі їхав у трамваї зайцем! А в 90-му хворів на трипер!"
"Дайте йому ще" не каже. Але бандюкам і так додалося наснаги та віри в правоє дєло. І ентузіазму.

Я не дивуюся Герцикові, цьому ястребкові історичних наук. Але чого Вахтангові так свербіла історична об'єктивність саме тепер? Не було вагоміших тем? Чи під бузиною смачніше?

Date: 2011-12-03 03:43 pm (UTC)
From: [identity profile] vaxo.livejournal.com
стаття написана у червні 2011 р. і вийшла на сайті ТСН - http://tsn.ua/analitika/cikavi-knizhki-z-vahtangom-kipiani-5.html

Леоніде, що там було у червні, коли б я "невипадково" її написав?

і що сталося вчора, щоб я так само "невипадково" передрукував?

і до чого тут бузина? це огляд конкретної книги, де містяться самі документи і немає ніяких висновків. треба це знати і йти вперед.

за два роки я зробив огляди ста історичних книжок - з них десь три десятки про ОУН, написану її членами та симпатиками. не бачу причини мені закидати "свербіж" і решту порожніх претензій. я пишу про все, що треба знати.

Date: 2011-12-03 03:56 pm (UTC)
From: [identity profile] nehrebeckyj.livejournal.com
Вахтанг, я не читав статті в червні, я прочитав на вашій сторінці у фейсбуці і проглянув. Головні мої слова - "саме тепер". Чому треба додавати ворогам аргументів саме тепер, коли український дух пригнічено й потоптано? Мало в інтернетах антиукраїнського гавкоту про "обергрупенфюрера Шухевича"? Тепер ще й про Хатинь смердітимуть. В історії кожного народу є всілякі сторінки, всілякі "скелети в шафі" - чому їх треба витягувати саме тепер? З оцим ніяк не пов'язано? http://infocorn.org.ua/news/urn:news:2DAD6111

Date: 2011-12-03 04:24 pm (UTC)
From: [identity profile] vaxo.livejournal.com
я Вам дав лінк, щоб Ви переконались, що огляд ніяк не пов"язаний з тим, що відбувається "саме тепер". До того ж, нічого особливого не відбувається - на жаль, іде процес, який запущений кілька років того.

Питання в іншому, чи правда шкодить чи ні. На мій погляд, ні. І звичайні дядьки-колабораціоністи, які не мають жодного відношення до ОУН чи Шухевича, і які тут стріляли, а в 1933-му тримали кордон під час Голодомору - не можуть бути поза згадуванням. Якщо тільки не вважати, що все зробили "вони", а ми білі і пухнасті.

До теми Катині це ніяк не прив"язано. дотепер немає жодних документів, які б взагалі свідчили, що Хатинь є комуністичною "обраткою" за Катинь. Про це говорять, але це ніяк не факт.

І головне - український дух не має нести відповідальність за тих, хто спалював мирних людей в інтересах Німеччини.

Date: 2011-12-03 04:54 pm (UTC)
From: [identity profile] nehrebeckyj.livejournal.com
У розпал політичної (і не тільки політичної) боротьби "наукова безсторонність" не може не грати на руку одній зі сторін. Це для вас "дядьки-колабораціоністи". Для Інтернет-піраній вони - "какльі", "укрьі", "свідамітьі" і не має значення, були вони такі чи ні. А нашій стороні доведеться відмиватися-відмазуватися. Темна справа - хто кого вбивав-палив і навіщо, хто які документи підкидав. Але чомусь, як завжди, будуть винні українці. Наче це Дем'янюк керував ґестапо і наче це Стецько почав ІІ Світову.

Date: 2011-12-03 05:14 pm (UTC)
From: [identity profile] vaxo.livejournal.com
написав довгу відповідь, але комп не завантажив. нема сил повторити...

"наукова безсторонність" і рухає суспільство вперед. Вам к біологу це, думаю, очевидно.

українці будуть винні тільки тоді, коли кидаються захищати всіх, включно з тими, хто розстрілював дітей і жінок в Хатині. і якраз дискурс, який "Свобода" і частина націонал-демократів плекає, - навколо тільки вороги, тому не можна показувати свої "скелети" - скріплює наш програш.

Date: 2011-12-03 05:21 pm (UTC)
From: [identity profile] nehrebeckyj.livejournal.com
ОК, лишайтеся при своїй думці. Я не знаю, які дискурси плекає "Свобода" і не вважаю себе націонал-демократом, але дотримуюся думки, що на все свій час. Буде час і на прибирання скелетів з шаф. А наразі наша хата горить - і це не найкращий час прибирати в шафах, чи вимітати щось там з-під килима, бо паліям тільки цього й треба: "О, у них сміття під килимом! Правильно ми зробили, що підпалили їм хату". Зараз треба воду носити й гасити хату, виганяти з неї нахабних паліїв.

Date: 2011-12-03 05:47 pm (UTC)
From: [identity profile] nekrashevych.livejournal.com
"Буде час і на прибирання скелетів з шаф."

Мабуть цей час ніколи не настане, хіба що як Росія зникне. А у світі історію України будуть читати в книжках написаних у Гарварді, Єйлі, чи навіть Варшаві, але ніяк не в Києві, бо всі знатимуть, що в Києві наукову книжку з історії написати немає кому. Наприклад, дискусію щодо "волинської різні" ми вже, здається, полякам програли.

Date: 2011-12-03 05:55 pm (UTC)
From: [identity profile] nehrebeckyj.livejournal.com
Сергійчук багато написав про волинські події. Досить переконливо. Але хто популяризуватиме книжки, які боронять українців? Ха. Якщо вже "щєрбєц" допустили у Львів, якщо мадярський пам'ятник дозволили поставити на перевалі, через який вони і не йшли, то й казать... Затовкли нас у тому числі й за допомогою істориків типу Яковенко та Герцака. А тут ще й вину за Хатинь на нас чіпляють. Скоро книжки "Клима Дмитрука" знову вважатимуться вартими обговорення й популяризації. Варєжки торжествують.

Date: 2011-12-03 07:24 pm (UTC)
From: [identity profile] vaxo.livejournal.com
Леоніде, якщо для Вас немає різниці між Грицаком (двічі перекривлення на єврейський зразок прізвища - гм.) і "Дмитруком", то вибачте, що потурбував.

Ніхто на всіх, "на нас", вину за Хатинь не чіпляє. Бо українці (Ющенко, Тягнибок, Литвин, Порошенко, Кравчук, Мороз і... Дмитренко) несуть за неї таку саму відповідальність як і за штурм Берліну в 45-му. Тобто жодної. Але українці там були, і не спостерігачами.Date: 2011-12-03 08:06 pm (UTC)
From: [identity profile] nehrebeckyj.livejournal.com
Грицак. Точно.
Я бачу різницю між Грицаком і Дмитруком у тому, що Грицак діє значно витонченіше, легесенько. А напрямок, загалом беручи,
Ось коментарі з І-нет матеріалів про Хатинь:

Правда , что Хатынь сожгли хохлы , а не немцы?

Ай да хохлы, сразу видно на что славянские братья способны! Ай да Васюра!

тут какой-то историк поднял свой уровень благодаря статье, теперь будет ярый антибандеровец, всё про выродков знает

Da vot i bratstvo slavian,nazyvaetsa

"Особая команда, «штурмбригада» доктора Оскара Дирлевангера, состояла из трех немецких рот (кроме немцев — австрийские, словацкие, латышские, мадьярские фашисты, французы из вишийского 639 полка), из «роты Барчке» (Август Барчке — фольксдойч, начальник кличевской районной полиции) и «роты Мельниченко» (Иван Мельниченко — бандеровец) — католики, лютеране, православные, атеисты, магометане...

НКВД с Хатынью нет связи это факт там братки из УПА крутили тему!!!хотя и первые тоже не ангелы это факт!!!тоже самое как и Катынь приписуют НКВД это тоже лож все это дело рук немцев!!!

> Хатынь сожгли хохлы из зондеркоманды 118 батальона, кто там пиздил за русский мат и русских ?

а и ВОЯКИ УПА больше прославились тем , что то польское село ВЫРЕЖУТ, то БЕЛОРУССКОЕ ( что они там ЗАБЫЛИ в Хатыни...) , то евреев ПЕРЕБЬЮТ....

А они все такие, хохлы?

В Хатыни хохлы орудовали, из УНА-УНСО, немцев там не было. Про немцев это во времена СССР заливали, чтобы с хохлами не ...

хохлы весь 20 век выпендривались и в 21 продолжают ! интересно когда у них мохги включаться и поймут что выпендриваться в отношении России довольно так черевато !!! Когда же наше доблестное правительство поставит хохлов на свое место ???

І всі "статті" обов'язково повертають розмову з Хатині на ОУН та на те, що українців (каклов!) треба "поставіть на мєсто", тобто знищити. Не допомагайте їм, Вахтанг.

Date: 2011-12-05 01:05 am (UTC)
From: [identity profile] r0mn.livejournal.com
я думаю, що позиція п. Негребецького правильна.

Date: 2011-12-03 08:40 pm (UTC)
From: [identity profile] nikolauskass.livejournal.com
що до суч.укр. "науки" раджу поспфілкуватись з колєгами http://gorlohvat.livejournal.com та особливо http://kostyantyn1979.livejournal.com
а так - „Усе те добре, що добре для блага сили і розвитку моєї нації, усе те зло, що цю силу і розвиток послаблює”.
Микола СЦІБОРСЬКИЙ

Date: 2011-12-04 09:37 pm (UTC)
From: [identity profile] oksana107.livejournal.com
я досі не знаю, як поводити себе в діскусії на болячи теми зі свїми однодумцями.
Як би статтю під таким заголовком написав хтось з протележного табору, я б не замислюючись ткнула би його в цитату В.Косика, а покази Васюри списала би на упередженність радянськіх слідчих, або ще щось вигадала, аби дати здачу.

як би ще знати, що намагаються довести деякі українськи блогери, яки час від часу натякают на генетичну жорстокість українців?


Date: 2011-12-04 10:05 pm (UTC)
From: [identity profile] nehrebeckyj.livejournal.com
Це такий синдром правдознавця. От знаю я щось - і не можу втерпіти, щоб не сказати - хоч воно й недоречно, і ніхто тебе не питає. "А у вас оно труси зі штанів виглядають". Тим більше, що книжка, яку він оглядав, досить сумнівна, не кажучи вже про методи, якими досягали зізнань у ті роки. Про процес СВУ, здається, той же Вахтанг теж писав.
І - якби ж то ми були генетично жорстокі в такій мірі, як сусіди...

March 2012

S M T W T F S
     1 2 3
4 5 6 7 8 910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Style Credit

Page generated Oct. 24th, 2017 01:53 am
Powered by Dreamwidth Studios

Expand Cut Tags

No cut tags

Most Popular Tags